Battaniye ve yorgan yıkama işlemlerinizi gerçekleştirirken halılarınızı yıkadığımız gibi büyük bir titizlik ve ciddiyet göstermekteyiz. Gündelik hayatımızın büyük bir kısmında özellikle soğuk kış gecelerinden vücudumuza yakından temas eden bu ürünler şayet düzenli ve titiz bir şekilde temizlenmezse önemli sağlık problemlerine yol açmaktadır. Bu tip ürünleri evde yıkamanın birçok zorlu yönü vardır. Örneğin; evde çamaşır makinenizde yıkamaya çalıştığınızda makinenize büyük zararlar verebilir veya makineye sığmayabilir. Bir başka sorun ise evinizde yıkadığınız yorgan veya battaniyelerin kurutulma işlemleridir. Bu açıdan yorgan ve battaniyelerinizi türü ne olursa olsun, halı yıkama işlemleri gibi battaniyeleriniz ve yorganlarınız kısa sürede uzman personel ve ekipmanla sizlere teslim ediyoruz. Şayet battaniye veya yorganlarınızda çıkmayan ve istenmeyen lekeler varsa bu lekelerin temizliği önceden yapılarak, yıkama işlemine geçilir. Battaniye yıkama işlemleri hakkında detaylı bilgiler şu şekildedir.

Battaniye ve Yorgan Yıkama İşlemleri:

Bilindiği gibi yorgan ve battaniyelerin bakımı ve temizliğini evde yapmak oldukça zordur. Tıpkı halı yıkama işlemleri gibi hem yıkama hem de kurutma işlemleri evlerde uzun sürelerde gerçekleşmektedir. Evinizde bulunan yorgan ya da battaniyelerin ilk günkü gibi temiz ve kullanılır olmasını sağlamak için halı yıkama işlemi gerçekleştiren firmalar yardımınıza koşmaktadır. Battaniye veya yorgan yıkama işlemleri halı yıkama sürecinden biraz daha farklı işlemektedir. Battaniye yıkama işlemleri kısaca şöyle açıklanabilir;

 • İleri teknoloji yıkama makineleri kullanılarak yıkama işlemleri gerçekleştirilir.
 • Önceden üzerinde leke ve ya leke benzeri izler bulunduran ürünlere ön temizleme işlemleri uygulanır
 • Bu işlemlerden sonra yün battaniye ya da yorganlarınızın kurutulma işlemlerine başlanır.
 • Yün, elyaf, pamuk vb. içeriğe sahip ürünlerin kurutulma işlemleri oldukça hassastır. Bu yüzden uzman ekiplerimizle özenle kurutulma işlemleri gerçekleştirilir.

Tıpkı halı yıkama işlemlerinde olduğu gibi tüm ev tekstili ürünlerinizin temizliği özenle gerçekleştirilir.

Battaniye Nasıl Yıkanır?

Evlerimizde sıklıkla kullandığımız ve devamlı olarak vücudumuzun her noktasının temas ettiği battaniye veya yorganların hijyeni, insan sağlığı için oldukça büyük önem taşımaktadır. Bilhassa; çarşaf, yastık, yastık kılıfı, battaniye, yorgan vb. ürünlerin düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Peki, battaniye nasıl yıkanır?

 • Yorgan ve battaniyelerinizin türüne göre özel programlanan ve yine ürünlerinizin türüne göre yıkama programları kullanılmaktadır.
 • Suyun ısısı ve yıkama süreleri özenle belirlenir.
 • Sıkma ve kurutma işlemleri uzman ekiplerce kontrol edilir

Özellikle kurutma işlemi sırasında battaniye veya yorganın tüm yüzeyinin kurutulduğuna dikkat edilmelidir. Aksi takdirde en ufak nemli kalan bir kısım, battaniye ya da yorganınızda koku ve yer yer sararmalara sebep olabilmektedir.

Battaniye ve Yorgan Temizliği Neden Önemli?

Yorgan ve battaniye yıkama makineleriyle özel olarak yaptığımız yıkama işlemleri sayesinde sizlere kaliteli hizmet sunmaya devam ediyoruz. Bu ürünlerin düzenli olarak bakım ve temizliğinin yapılması sizleri çeşitli alerjik ya da bakteriyel hastalıklardan büyük oranda korumaktadır. Bu işlemleri yaparken özellikle dikkat ettiğimiz bazı hususlar vardır bunlar;

 • Yorgan ve ya battaniyelerinizin üzerindeki lekelere ön temizleme işlemi uygulamak
 • Ardından battaniye ve yorganın türüne göre yıkama işlemi gerçekleştirmek
 • Lekeler yumuşatılıp çözündükten sonra dış etmenlerden tamamen uzak steril ortamlarda kurutulma işlemlerini tamamlamak
 • Kısa sürede temizlenen ürünleri sahiplerine ulaştırmak

Dikkat ettiğimiz unsurların en başında gelmektedir. Araştırmalara göre düzenli olarak yorgan, çarşaf, battaniye ve yastık temizliği yapmak sizi birçok hastalıktan korumakta ve rahat bir uyku çekmenize yardımcı olmaktadır. Unutmayın battaniye ve yorgan yıkama işlemlerinizi halı yıkama işlemlerimiz gibi aynı ciddiyet ve titizlikle gerçekleştirmekteyiz. Üstelik uygun battaniye yıkama fiyatı ve yün yorgan yıkama fiyatlarıyla sağlığınıza yardımcı olabiliriz.