Beylikdüzü halı yıkama tavsiyeleri arasında olmak için siz değerli müşterilerimiz için profesyonel ekibimizle hizmet vermekteyiz. Öncelikle el dokuması olan halıların diğer halılara nazaran daha kıymetli olduğunu belirtmemiz gerekir. Üretiminde kullanılan malzemelerden, üretimindeki işçilikten kaynaklı olarak el dokuması halılar fiyat olarak da normal halılara göre daha pahalı olmakta. Bahsettiğimiz bu konular kapsamında, bu el dokuması halıların bakımının da diğer halılardan daha farklı olacağını ve daha özen gösterilmesi gerektiğiniz belirtmemiz gerekir.

El Dokuması Halı

Normal halılar fabrikalarda seri üretimde hızlı bir şekilde üretilirken, el dokuması halılar atölyelerde el emeği verilerek uzun sürelerde üretilir. Bu halıların malzemeleri ise ipek, yün ve pamuk gibi değerli malzemelerdir. Bu malzemelerin boyanma şekli olaraksa kök boya denilen işlem uygulanır. Bu durumlar söz konusu olduğu için, el dokuması halılarınızın yıkanması da özel olmalıdır. Her ne kadar daha çok değerli olsa da genelde bu tür halıları günlük olarak kullandığımız odalara koymayız. Bu yüzden de diğer günlük kullandığımız halılar kadar kirlenmez ve lekelenme ihtimali düşüktür. Yine de bir zaman sonra yıkanmaya ihtiyaç duymaktadır. Halı yıkama Beylikdüzü firması olarak bu yıkama işlemlerini profesyonel olarak siz değerli müşterilerimiz için özenle yapmaktayız.

El Dokuması Halıları Nasıl Yıkıyoruz?

Sizlerin evlerinde hem maddi hem de manevi olarak bulunan bu el dokuması ürünlerini çok dikkatli ve önem göstererek yıkamak ve temizlemekteyiz. İşini yaptığımız her eşyada olduğu gibi bu halılarda da titiz davranmaktayız. Bilgili ve işini severek yapan ekibimiz sayesinde bu halılarınız ilk günkü dokunduğu zamandaki gibi olmaktadır. El dokuması halılar fabrika üretimi olan halılara göre daha hassas bir şekilde yıkanması gereklidir. Adından da anlaşılacağı üzere el ile dokunduğu için fabrikada üretilenler kadar sağlam olmayabilir ve bu yüzden de yıkama esnasında halı zarar görebilir. Bizler bunun önüne geçmek için gerektiği takdirde bu halıları el ile gerekli olduğu takdirde de halı yıkama makinesinin en yumuşak ayarında yıkıyoruz. Yıkama esnasında ne çok soğuk ne de çok sıcak su kullanıyoruz. Ilık olarak adlandırılan orta sıcaklıktaki bir su ile yıkama işlemini yapıyoruz.

El Dokuması Halıları Yıkarken Kullanılacak Deterjan Türü

El dokuması halılar yıkama ve temizleme ile ilgili her konuda diğer fabrika ürün halılara göre daha fazla dikkat daha fazla özen gerektiriyor. Bu dikkat gerektiren bir diğer konu da yıkama esnasında kullanılacak olan deterjan ve temizlik ürünlerinin içeriği. Biz firma olarak sizlere sunduğumuz halı yıkama, koltuk yıkama, yatak yıkama ve el dokusu halı yıkama hizmetlerinden hepsinde ayrı ayrı, hangi malzemeye ne gerekiyorsa o temizlik ürünlerini kullanıyoruz. Bu bağlamda, el dokuması halıları da yine içeriği gereği çok hassas oldukları için çok ağır temizlik malzemeleri ile yıkamıyoruz. Genel olarak ipek, yün ve pamuktan üretildikleri için normalden fazla dikkat edilerek yıkamaktayız. Olası bir yanlışlık sonucunda geri dönülemez hatalar olması sizi maddi ve manevi üzecektir. Bizim ekibimizde ki personeller ise bunun olmaması için yoğun çaba sarf etmektedir.

El Dokuması Halı Yıkama Maliyeti Yüksek mi?

El dokuması halılar, fabrika üretimi halılara göre her konuda farklı özelliklere sahip. Bu konulardan biri de ince detaylar gerektiren temizlik ve yıkama işi. Bu konuda firma olarak sizlere en uygun gelebilecek ücretlendirmeler yapmaktayız. Halı yıkama Beylikdüzü fiyat ortalaması üzerinde olmayan bir ücretlendirme yapmaktayız. Sadece diğer halılara nazaran biraz daha fazla masraf tutabilmekte. Daha detaylı bilgi için firmamızı arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.

DİĞER HİZMETLERİMİZ

BEYLİKDÜZÜ’NDE TİTİZ HALI YIKAMA YAPAN FİRMA

BEYLİKDÜZÜ UZMAN HALI YIKAMA FİRMASI

BEYLİKDÜZÜ UYGUN FİYATLI HALI YIKAMA