El Dokuma Halı Yıkama

El dokuma halıların temizlenmesi ve bakımı, kıymetli bu halıların ilk günkü gibi yeni ve gösterişli durması için oldukça önemlidir. Hemen hemen her evin başköşesini süsleyen, kimi zaman bir tablo gibi duvara asılan kimi zaman da ev dekorasyonlarının bir parçası olan bu el emeği halıların üretimi kadar el dokuma halı yıkama ve bakımı da oldukça zor bir iştir. İster gündelik olarak ister dekoratif amaçlı kullanılıyor olsun, bu tip el dokuma halıları yoğun bir kire maruz kalmaktadır. Bilindiği üzere halılar yapıları gereği içlerinde birçok bakteri, toz artığı vb. birçok zararlı ve kirli maddeyi içlerinde hapsederler. Şayet uzman kişiler tarafından uygun ortamlarda halılar belirli dönemlerde temizlenmezse ciddi sağlık problemleri yaşamanıza zemin oluşturabilirler. Ancak sahip olduğumuz tecrübeli ve uzman ekibimizle el dokuma halı yıkama işlemlerinizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz.

El Dokuma Halıları Nasıl Yıkıyoruz?

İşini, büyük bir titizlik ve ciddiyetle yapan firmamız, sizlerin evini süsleyen muhteşem el dokuma halılarınızı, uzman ekipmanlar ve tecrübeli çalışanlarıyla, temizliğini ve bakımını yapmaktadır. Aile yadigârı antika el dokuma halılardan, yeni halılara kadar evinizdeki tüm halı ve kilimleri bizlere emanet edebilirsiniz. Peki, el dokuma halıları nasıl yıkıyoruz?

  • Son Teknoloji Geliştirilmiş Makineler: Gelişmiş teknolojik ürünlerimizle, el dokuma halı yıkama ve kurulama işlemlerini büyük bir özenle yapıyoruz. Bu işlemler sırasında halılarınız ilk günkü gibi; renklerinde ya da yapısında hiçbir değişikliğe uğramadan temizlenir ve evinize layık olarak kısa sürede teslim edilir.
  • Uzman ve Tecrübeli Personel: İyi yetişmiş uzman personellerimizle; en nadir halılardan son dönem el dokuma halılarına kadar tüm el dokuma halılarınızın temizlenme aşamasında büyük bir dikkat ve özen göstermektedir.
  • Kaliteli Hizmet: Çoğu zaman el dokuma halı yıkama ve bakım işlemlerinden sonra kullanılan kimyasallar ve yanlış teknikler neticesinde halıların renginde ya da yapısında bozukluklar görülebilir. Verdiğimiz kaliteli hizmet sayesinde, halılarınızda ne deterjan kalıntısı ne de herhangi bir bozulma görmeniz mümkün değildir.

Özellikle hane sakinlerinin sağlıkları için halı temizliği çok önemlidir. Halılar içlerine hapsettikleri bakteriler ve zararlı bir takım kirler yüzünden çeşitli alerjik ya da benzer hastalıklara yakalanma riskinizi arttırmaktadır. Düzenli olarak halılarınızı yıkatmanız hem halı ömrünü uzatır hem de sağlınızı korumanıza yardımcı olur.

Hangi El Dokuma Halılarını Yıkıyoruz:

EL dokuma halıları bilindiği üzere büyük bir özen ve emekle üretilmektedir. Bu tür el dokuma halıları üretilirken, el dokuma halısında kullanılan malzemelerin bilinmesi el dokuma halı yıkama işleminde oldukça önemlidir. Bu yüzden yıkadığımız halıların özelliklerinden bahsetmek gayet yerinde olacaktır. Peki, hangi el dokuma halıları yıkıyoruz? EL dokuma halılarında genellikle üretildiği yere göre kullanılan malzemelerde değişmektedir. Ancak yıkadığımız bazı el dokuma halı türleri şu şekildedir;

  • Uşak Halısı
  • Isparta Halısı
  • İran ve Çin Halısı
  • Milas Halısı
  • Kars Halısı

Genel itibariyle yıkadığımız halı çeşitleri bu şekildedir. Bunun yanında birçok kıymetli kilim ve halılarınızda büyük bir özenle yıkanmaktadır.

El Dokuma Halı Yıkama Yöntemlerimiz Nelerdir?

El dokuma halılar yıkanırken; özellikle azami dikkat gösterilmelidir. Kullandığımız birçok temizlik losyonu ve teknikleriyle özellikle yün dokuma halıları ve ipek dokuması halıları farklı yöntemlerle temizlik ve bakım işlemlerini yapmaktayız. Bunun yanı sıra sizlerde evinizde el dokuma halı temizleme işlemleri uygulayarak bizimle beraber halılarınızı koruyabilirsiniz. Evinizde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler ve el dokuma halıların evde temizliği kısaca şöyledir;

  • Halılarınızı iyi muhafaza edin, bilhassa aşırı nemli ve rutubetli yerlerde halılarınızı tutmaktan kaçının.
  • El dokuma halıları temizleme işlemi sırasında tozunu, vurarak ya da silkeleyerek asla temizlemeyin bu halınızın temel yapısını bozmaktadır.