Hereke Halı Yıkama

 

Hereke halısı yıkamak çok özen isteyen bir iştir. Hereke halısı ismini Kocaeli’nde Hereke isimli yerden almaktadır. Hereke 19. yüzyılın sonlarına doğru bir halı fabrikası kurulur ve ismine Hereke halı fabrikası denir. Bu fabrikadan çıkan ürünler o kadar kalitelidir ki dünyanın birçok yerine ihracatı da yapılır. Bununla beraber birçok ödül de kazanır. Şu an fabrika hem müze hem de halı ve kumaş üretim yeri olarak kullanılmaktadır. Ünlü olan Hereke fabrikasından çıkan her halı değerlidir. Hereke halısı kullanılan malzemeler ve el dokuması olması nedeniyle igi çekmekle beraber yıkanma işleminde de dikkatli olunması gereken bir halıdır.

 

Halılar ne kadar pahalı olursa olsun eğer zeminde bulunuyorsa mutlaka kirlenirler veya toz toplarlar. Bu da uzun vadede halınızın yıpranmasına ve bir mikrop yuvası olmasına neden olmaktadır. Bu yüzden halı temizliğine önem verilmelidir. Halı temizliğinde kullanılan temizleyicilere de dikkat edilmelidir. Ayrıca halı nadir veya antik bir halı ise temizliğine daha fazla özen gösterilmelidir.

 

Halımı Nasıl Yıkatabilirim?

 

Halınızı yıkatmak için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Sitemizde bulunan Hereke halı yıkama telefon numarası ile bizimle iletişime geçebilir. Hereke halı yıkama hizmetimiz hakkında gerekli bilgileri de telefon aracılığıyla elde edebilirsiniz. Halınızı isterseniz evinizde yıkatabilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak firmamıza ait tesislerimizde yıkatabilirsiniz.

Hangi halı yıkama işlemini önerirsiniz? Aslında halı yıkama hizmetimizde uygulanan işlemler halının durumuna bağlıdır. Öncelikle halı sahibinin isteğine bakılır. Sonra halının taşınabilir veya taşınamaz durumda olup olmadığı kontrol edilir. Bu işlemlerden sonra halının yerinde veya tesislerde yıkanmasına karar verilir.

Halımı Nasıl Yıkayacaksınız?

Halınızı evinizde yıkatmak istiyorsanız ekibimiz evinize gelmektedir. Evinize gerekli ekipman ile gelen ekibimiz halınızı özenle temizlemektedir. Yıkama makinesi ve Hereke halınız için özel temizleyiciler ile halınız yıkanmaktadır. Kullanılan temizlik malzemelerine ise özenle dikkat etmekteyiz.

 

Halınızı firmamıza ait tesislerde yıkatmak istiyorsanız, halınızı sizden teslim alıp tesislerimize götürmekteyiz. Fakat, teslim alırken haınızı korunması için özel bir şekilde paketlemekteyiz. Teslim alınan halı tesislerimize ulaştığında yıkama işlemine başlanır. Tesislerimizde özel halı yıkama makinelerimiz bulunmaktadır. Bu makineler aracılığıyla halınızın her tarafı aynı derecede temiz olur ve yıpranmaz. Makine Hereke halınıza da zarar vermemektedir. Halı yıkama işlemi sırasında organik, renk koruyucu özelliğe sahip ve alerjen içermeyen temizlik ürünleri kullanılmaktadır. Yıkanan halınız daha sonra özenle kurutulur ve tekrar paketlenir. Paketleme işlemi vakum olarak adlandırılan sistemle yapılmaktadır. Yani içindeki hava çekilir böylece halı dışardan hiçbir zarar görmez. Paketlenen halı size teslim edilir.

 

İki işlem sırasında da kullandığımız temizlik ürünlerine özellikle dikkat etmekteyiz. Çünkü Hereke halısı özen ve dikkat isteyen bir halıdır. Oldukça değerlidir. Bu yüzden renginin solmaması, hiçbir dokumasına zarar gelmemesi ve gerekli özellikleri koruması için dikkat etmekteyiz. Tüm temizlik hizmetleri sırasında halınıza herhangi bir zarar gelmeyeceğinin garantisini vermekteyiz. Bunu hizmetlerimiz ile de açıkça belirtmekteyiz.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

Hereke halı yıkama hizmeti bizim özenle ve dikkatle yaptığımız bir temizlik işlemidir. Her türlü hizmet için çalışan profesyonel ekiplerimiz bulunmaktadır. Halı yıkama dışında da birçok hizmet vermekteyiz. Koltuk yıkama, ev temizliği, ofis temizliği, fabrika temizliği, kurum temizliği, havuz temizliği, cam temizliği, zemin temizliği vb. hizmetlerimiz de bulunmaktadır. Bizimle iletişime geçerek hizmetlerimiz, Hereke halı yıkama fiyatlarımız ve merak ettiğiniz her şey hakkında bilgi alabilirsiniz. Bununla beraber istediğiniz hizmetimize ulaşabilir ve kullanabilirsiniz.