İpek Halı Yıkama

İpek halıların temizliği diğer normal makine halılarından farklılık arz etmektedir. Bu farkı bilen tecrübeli personelimiz ile ipek halılarınızın temizliğini büyük bir özenle yapan bir firmayız. Elde ve bol suyla temizlenebilen halılar için bile hijyen sağlamak ve derinlemesine temizlik elde etmek için halı yıkama firmaları tercih edilirken ipekten halılar ya da el dokuma halıları için evsel yöntemler kullanmak halıların ömrü için tavsiye edilmemektedir. Çünkü normal fabrikasyon halılar için bile dikkat edilmesi gereken detaylar varken ipek halılar için olmaması kaçınılmazdır. Siz değerli müşterilerimizin kıymetli ipek halılarına bu bilgiler ışığında hijyen ve bakım sağlamaktayız.

İpek halılar tarih boyunca zenginliğin ve asaletin simgesi olagelmiştir. Antika niteliğinde olan ipek halılar astronomik fiyatlarla alıcı bulurken piyasada hem el dokuması ipek halılar hem de fabrikasyon ipek halılar bulmak mümkündür. El dokuma halılar her ne kadar ipekten olsa da makine halılarına göre daha hassas olmaktadır. Firmamız olarak bizler de her türden ipek halının değerinden ve nasıl yıkanması gerektiğinden anlayan personelimiz ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Özellikle lüks halıların yıkaması özel tekniklerle yapılmaktadır. İpekten halılar da lüks halılardandır. Bu tür halılarınıza verdiğimiz hizmet hakkında fikir sahibi olmak için firmamıza gelerek yakından gözlem yapabilirsiniz. Dilerseniz de bizi arayarak uyguladığımız işlemler hakkında bilgi edilebilirsiniz. İpek halılarınızın hijyeni ve korunumu konusunda en iyi firma olarak garanti vermekteyiz.

İpek Halılar Nasıl Temizlenir?

Halınızın iplik cinsi, düğüm sıklığı ve boyası ile farklılık arz ettiğinin bilincinde olarak her bir halının özelliğine göre farklı yıkama teknikleri uyguluyoruz. Çünkü ipek halıların hassasiyetinin ancak bu şekilde korunabildiğini biliyoruz. Yıkama esnasında renklerin birbirine karışması söz konusu olmasın diye ipek halılarınızı tek tek yıkıyoruz. İlk olarak kaba kirlerden temizliyoruz ve sonra ıslatıyoruz. Islak haldeyken hiç beklemeden fırçalama yapıyoruz. İpek halıların suyla fazla temas etmemesi gerektiğini biliyoruz. Kullandığımız deterjanları doğal ürünlerden tercih ediyoruz. Durulama işleminden sonra hemen sıkma işlemine geçiyoruz. Bütün bu işlemleri firmamız olarak titizlikle yaptığımız için değerli ipek halılarınız uzun süre temiz ve parlak bir görünüş kazanıyor. Tecrübeli personelimiz sayesinde her bir işlem özenle yapılıyor ve olası bir boya karışımına ya da boya çözülmesine karşı her türlü önlem alınıyor.

İpek Halı Temizliğinde Titiz Çalışma

İpek halı yıkamanın bazı püf noktaları vardır ve halıların uzun ömürlü olmasının bu noktalara dikkatle uyulmasına bağlı olduğunun bilincinde olan firmayız. Normal üretim halılardan farklı olarak ipek halıların kalitesini korunumu, ipliklerin ve boyasının muhafazası için titiz bir çalışma yapıyoruz.

Elde ve bol suyla temizlenebilen halılar için bile hijyen sağlamak ve derinlemesine temizlik elde etmek için halı yıkama firmaları tercih edilmektedir. Bizi tercih etmek halılarınızın ömrünü uzatacağı gibi amatörce hizmet veren diğer firmaları tercih ettiğinizde ipek halılarınızın ömrü kısalabilecektir. Zira halı temizliği için deterjan seçimi oldukça önemlidir. İpek halı temizliği için sıradan deterjanlar kullanmıyoruz ve halıdan anlayan çalışanlara sahip bir firma olarak siz değerli müşterilerimize daha iyi bir hizmet sunuyoruz. İşinde ustalaşmış personelimizin kontrolleri eşliğinde yapılan ipek halı temizliği ile firma olarak hizmet kalitemizi koruduğumuz gibi değerli halılarınızın ipek özelliğini de koruyoruz.

İpek Halı Temizliğinde Garantili Hizmet

İpek halı yıkama için halınızı yıkatacağınız firmanın size garanti vermesi önemlidir. Bizler, siz değerli müşterilerimizin kıymetli ipek halılarını detaylı bir temizlikten geçirmek ve kalitelerini korumak konusunda garanti vermekteyiz.