Kayseri Halısı Yıkama

Kayseri halısını temizleme işlemi İstanbul’da yer alan firmamızda yapılan halı yıkama işlemlerinden biridir. İstanbul’da sıklıkla tercih edilen firmamız müşteri odaklı çalışmakta ve kaliteli hizmet vermektedir. Bünyan halı ismi ile de bilinen Kayseri halıları firmamızda özel temizlik malzemeleri ve makineleri ile temizlenmek ve adresinize teslim edilmektedir. Günümüzde Bünyan halıları birçok müze ve sergi salonunda sergilenmekte ve korunmaktadır. Satışı azalan Kayseri halılarının firma olarak öneminin farkındayız ve bu sebep ile Kayseri halısının temizliğinde titiz bir şekilde çalışmaktayız.

Kayseri Halısı Nedir?

Bünyan halısı olarak da bilinen Kayseri halısı, Türklerin ilk halıları arasında yer almaktadır. Topkapı Sarayı başta olmak üzere dünyada birçok müzede Kayseri halılarının sergisi yapılmaktadır. Kayseri halısına Bünyan denilmesinin sebebi ise, ilk halı fabrikalarının Kayseri’nin Bünyan ilçesinde üretilmesidir. Bu sebeple Kayseri halısına zaman zaman Bünyan halısı da denilmektedir. Kayseri halısı yıkama işlemleri firmamızda yapılmakta olup yıpranmasını engellemek için özel temizlik ürünleri kullanılmaktadır.

Kayseri Halısı Özellikleri

Kayseri halısının tarihi oldukça eskilere dayanmakta olup 1900’lü yıllarda Kayseri’de fabrika açılması ile resmiyet kazanmıştır. Kayseri’de açılan halı fabrikası ile birlikte bu halılara talep artmıştır. Kayseri halısının özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kayseri halısı ilk zamanlarında yurtdışından getirtilen iplikler ile yapılmaktaydı.
  • Kayseri halısının boyaları organik olup çoğunlukla cehri adlı bitki kullanarak renklendirilmektedir.
  • Kayseri halıları, Uşak halıları kadar sağlam olup birçok darbeye karşı dayanıklılık göstermektedir. Ayrıca uzun yıllar boyunca kullanılabilen Kayseri halıları kalın iplerden yapılmaktadır. Kayseri halısının yapımında genellikle yün kullanılmaktadır.
  • Kayseri halı birçok geleneksel motifi içinde barındırmaktadır. Bitkisel motiflerin yanı sıra hayvan figürleri de sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle kuş figürleri Bünyan halılarında sıkça yer alan figürdür. Geometrik desenler ile de Kayseri halısı yapılmaktadır.

İstanbul’da Bünyan Halısı Yıkama

İstanbul’da Bünyan halısı yıkama işlemi yapan firmamız müşterilerimize kaliteli hizmet sunmaktadır. Bünyan halıları oldukça değerli halılar olup Anadolu’da birçok uygarlık tarafından kullanılmıştır. Aynı zamanda çok dayanıklı ipliklerden yapılan Bünyan halılarının temizliğinde oldukça titiz davranmaktayız. Kayseri ve Uşak halı tiplerinin özellikleri benzerlik göstermekte olup halıların yıkanma işlemini ayrı ayrı yapmaktayız. Firmamızın Kayseri halısı yıkama yöntemleri şu şekildedir;

  • Kayseri halısını yıkama işlemi sırasında dokusuna göre su derecesi ayarlanmakta, yumuşatıcı ve renk koruyucu şampuanlar ile halılar yıkanmaktadır.
  • Kayseri halısının hammaddesi yün olup yün halıların yıkama işlemlerinden geçirmektedir.
  • Yün halılarınız da lekelenme var ise firma olarak bu lekeleri de özel kremler ile gidermekteyiz. Kullandığımız tüm ürünler organik olup halılarınızı temizlerken çevreyi de korumaktayız.
  • Kayseri halısı yıkama işlemi sırasında tüylerinin yıpranmamasına özen göstermekteyiz. Yıkama işlemi sırasında tüylerin yumuşaması için özel şampuanlar da kullanılmaktadır.
  • Durulama işlemini güneş ışığı kullanmadan yapıyoruz. Güneş ışığı halıların yıpranmasına ve renklerinin solmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple kapalı alanda halılarınızı duruluyor ve kurutuyoruz.

Kayseri Halı Yıkama

Kayseri halısı yıkama işlemi firmamız tarafından büyük bir özveri ile yapılmaktadır. Müşteri memnuniyetini son derece önemseyen firmamız, müşterilerimize kaliteli hizmet sunmaktadır. Her bütçeye uygun geri ödeme seçenekleri sunan firmamız kredi kartına taksit de yapmaktadır. Müşterilerimiz için 7/24 hizmet vermekte ve halıları adreslerinden teslim alarak işlem sonunda yine adreslerine teslim etmekteyiz. Teslim alma işlemleri özel ekiplerimiz tarafından yapılmakta olup ek ücret talep edilmemektedir. Firma olarak müşterilerimizin istek ve şikâyetlerini son derece önemsemekteyiz. İstanbul’da Kayseri halısı temizletmek isteyenler firmamız ile iletişime geçerek halılarını profesyonel temizlik firmamıza teslim edebilirler.