Ladik Halısı Yıkama

Ladik halısı temizleme dikkat ve özen gerektiren bir işlem olup firmamız tarafından müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmaya çalışıyoruz. 7/24 sunduğumuz halı yıkama hizmetinde halılarınızı adresinizden teslim alıyor ve temizlik işleminden sonra adresinize teslim ediyoruz. Ladik halılarının temizliği zor bir işlem olup özel temizlik ürünleri kullanarak halınızı ilk günkü gibi teslim edeceğimizin garantisini veriyoruz. İstanbul’da yer alan firmamız ile iletişime geçerek halılarınızı uygun fiyatlar ile temizletebilirsiniz.

Ladik Halı Nedir?

Ladik halı nedir; Ladik halılar oldukça değerli halılar olup temizliği özen istemektedir. Bu sebeple ladik halıların temizliğinde dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Ladik halı tipleri geleneksel halılar olup çok uzun zamandır kullanılmakta olan halılardır. Birkaç yıl öncesine kadar ladik halıların üretimi durdurulmuş ve satışları stoklardan yapılmaya başlanmıştı. Ancak son dönemlerde yine moda haline gelen ladik halıların satışı yapılmaya başlanmıştır. İlk dokunan halılar arasında yer alan ladik halılar Anadolu’nun kültürünü ve kökenini tanıtan önemli geleneksel halılardır.

Ladik Halıların Kullanımı

Ladik halılar tarihi halılar olup el ile dokunan nadir halılar arasında yer almaktadır. Artık üretimi çok fazla yapılmamakta olup fabrika tarzı ladik halılar ortaya çıkmıştır. El dokuması olan ladik halıların temizliği ve kullanımı, halının uzun ömürlü olabilmesi açısından oldukça önemlidir. Ladik halılar özellikle Anadolu evlerinde kullanılmakta olup birçok geleneksel tarzda dizayn edilen iş yeri tarafından da tercih edilmektedir. Ladik halıları el emeği ile yapılmakta olup kullanımı sırasında bakım isteyen halılardır. Bakımları düzenli olarak yapılmaz ise halıların renkleri solacak ve yıpranmaya başlayacaktır. Ladik halısı yıkama işlemi sırasında oldukça nazik bir temizleme yöntemi kullanılması gerekmektedir. Ladik halılarda ilk olarak dikiş yerlerinde yıpranmalar meydana gelmektedir ve ladik halıların tamiri yine el işi ile yapılmaktadır.

Ladik Halıların Temizliği

Firma olarak geleneksel ladik halılarının temizliğine önem vermekteyiz. İstanbul’da yer alan firmamız ladik halıların temizliği sırasında özel şampuanlar kullanmaktadır. Dokuya zarar vermeyen ve renkleri koruyan bu şampuanlar ile ladik halılar özel olarak yıkanmaktadır. Ladik halıların en büyük dezavantajı yıkama işlemi sırasında renklerin akarak birbirine girmesidir. Ancak firma olarak bu problemi önemsiyor ve temizlik sırasında doğal ve özel şampuanlar kullanarak renklerin aynı kalmasını sağlıyoruz.
Ladik halılar pamuk ve yün dokuma ile yapılmaktadır. Bu sebeple oldukça dayanıklı olan bu halıların temizliği düzenli olarak yapılmaz, kire ve toza maruz kalır ise çok çabuk bozulacaktır. İstanbul ladik halı yıkama firması olarak müşterilerimize kaliteli hizmet veriyor ve halılarını temizlik işlemi süresince garanti altına alıyoruz.

Ladik Halıların Önemi

Ladik halılar; geleneksel Anadolu kültürünü yansıtma olan halılardır. El ile dokunan bu halılar günümüzde antika halılar olarak da bilinmektedir. El dokuması olduğu için çabuk kirlenebilen ve toz toplayabilen özelliği bulunmaktadır. Bu sebeple düzenli olarak halının temizliğinin yapılması gerekmektedir. Çok fazla tozlu ortamda bulunan ladik halılar tozu kendisine çekecek ve pamuktan yapıldığı için kısa süre içinde yıpranmaya başlayacaktır. Bu sebeple halılarınızı düzenli aralıklar ile profesyonel hizmet veren halı yıkama fabrikalarına teslim etmeniz gerekmektedir. Ladik halısı yıkama işlemlerimiz şu şekilde yapılmaktadır;

  • Ladik halıları evinizden teslim aldıktan sonra renklerine ve dokularına uygun bir şekilde yıkama işlemini gerçekleştiriyoruz.
  • Ladik halıların önemini biliyor ve bu sebeple halınızı size teslim edene kadar sigortalıyoruz.
  • Halınızı özel şampuanlar kullanarak yumuşak fırçalar yardımı ile temizliyoruz.
  • Kullandığımız şampuanlar ile halınız daha parlak ve yumuşak bir görünüm elde ediyor.
  • Halınızı kuruttuktan sonra özel paketleme yapıyor ve adresinize teslim ediyoruz.