Milas Halısı Yıkama

İstanbul Milas halısı temizleme işlemini firmamız tarafından yapılmakta olup 18. yüzyıla kadar tarihlendirilebilen Milas halılarını özenle temizlemekteyiz. Milas halıların tarihi çok eskilere dayanmaktadır bu sebeple temizlik işlemi sırasında oldukça titiz işlemlerden geçirerek rengini ve dokusunu korumasını sağlıyoruz. Uzun ömürlü kullanım için halılarınızı düzenli olarak firmamıza getirerek temizliğini yaptırabilirsiniz. Dilerseniz adresinizden teslim alıp, iş bitiminde yine adresinize teslim edebiliriz.

Milas Halısının Özellikleri

Milas halısı nedir; Milas halısı günümüzde Muğla iline bağlı olan yörenin geleneksel motiflerini yansıtan bir halı türüdür. Tarihi 16. yüzyıla kadar giden Milas halıları özel dokuma yöntemleri ile yapılmaktadır. Milas halıları genellikle dikdörtgen şeklinde olup ortasında Milas motifleri yer almaktadır.
Milas halısında motifler yan yana dizilerek köşeleri oluşturmaktadır. Milas halılarının kenarlarına su yatağı ismi verilmiştir. Su yatağı denilmesinin sebebi ise halı kenarında yer alan geleneksel motiflerin birbirini düzenli bir şekilde tekrar ediyor olmasıdır. Osmanlı Devleti’nde de kullanılan Milas halıları günümüzde hâlâ kullanılmakta olup üretimi azalmıştır.

Milas Halısı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Milas halısının dikkat edilmesi gereken birçok özelliği bulunmaktadır. Tarihi çok eskilere dayanan Milas halısının temizliği sırasında dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Milas halısı yıkama işlemi sanıldığı kadar kolay bir işlem olmayıp özveri ve titizlik istemektedir. Firma olarak Milas halılarının önemini biliyor ve uygun şampuan ve yıkama teknikleri ile halınızı temizliyoruz. Milas halısının bakımında dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Milas halısı su ile etkileşime geçince rengini çok çabuk dağıtabilmektedir. Bu sebeple bakımı ve temizliği sırasında özel temizlik ürünlerinin kullanılması gerekmektedir.
  • Birden çok Milas halısının temizliği yapılacak ise firma olarak hepsini tek tek ayırıyor ve sırasıyla temizleme işlemlerinden geçiriyoruz.
  • Birden çok Milas halısı birlikte yıkandığı takdirde renkleri birbirleri ile karışacaktır ve bu işlem geri alınamamaktadır. Bu sebeple firma olarak detaylara önem göstermekteyiz.
  • Milas halısının temizliğinde yumuşak fırçalar kullanılmalıdır. Sert fırçalar dokuya zarar verecek olup birkaç yıkamada halınız yıpranmaya başlar.
  • Halınızı 2 – 3 gün aralıklar ile süpürmeli ve toz tutmamasına özen göstermelisiniz.

Milas Halısı Yıkama İstanbul

Milas halısı yıkama işlemini İstanbul’da yer alan firmamızda gerçekleştirmekteyiz. Firma olarak müşteri memnuniyetini son derece önemsiyor ve müşteri istek ve şikâyetlerini değerlendirerek daha kaliteli hizmet vermek için çalışıyoruz. Firmamızın sunduğu Milas halı yıkama fiyatları her bütçeye uygun şekilde düzenlenmekte ve taksit seçenekleri ile müşterilerimize rahat geri ödeme imkânı sunmaktayız.
Dilerseniz halılarınızı adresinizden teslim alıp işlem sonunda adresinize teslim edebiliriz. Bu süre içinde müşterilerimizin herhangi bir işlem yapmasına ya da firmamıza gelmesine gerek kalmamaktadır. Halı yıkama teslimi sırasında müşterilerimizden en ücret talep etmiyoruz. Müşterilerimize 7/24 kaliteli hizmet sunuyoruz.

 

Adrese Teslim Milas Halısı Yıkama

Milas halısı özel ve tarihi bir halı türüdür. Bu sebeple Milas halıların temizliğine son derecede dikkat etmekte ve büyük bir titizlik ile çalışmaktayız. Müşterilerimize sunduğumuz imkânlar şu şekildedir;

  • Halılarınızı özel şampuan ve parfümler ile temizliyor ve paketliyoruz.
  • Güneş ışınları halıların renklerini soldurabilir ve yıpranmalarına sebep olabilir bu sebeple kurulama işlemi sırasında organik yöntemler ile halılarınızı kurutuyoruz.
  • Halılarınızı yıkayıp kuruttuktan sonra parfümleme işleminden geçiriyoruz ve zarar gelmesini önleme amacı ile halılarınızı paketliyoruz.
  • Adresinize teslim ettiğimiz halıların ödemesini dilerseniz kapıda dilerseniz de firmamıza gelerek yapabilirsiniz.
  • Müşterilerimize kredi kartı ile yapılan ödemelerde taksit imkânı sunarak, her bütçeye uygun ödeme yapılmasını sağlamaktayız. Milas halısı yıkama işlemi için firmamız ile iletişime geçerek randevu alabilirsiniz.