Patchwork Halı Yıkama

Patchwork model halı yıkama işlemi halı yıkama fabrikamız tarafından yapılmakta olan bir temizlik hizmetidir. Patchwork halılar günümüzde sıklıkla kullanılan halı modelleri olup tarihi çok eskilere dayanmaktadır. İstanbul’da Patchwork halı yıkama işlemini en iyi makineler ile gerçekleştiriyoruz. Ülkemize kırkyama adı ile de bilinen Patchwork halılar farklı kumaşlar ile birleştirilerek elde edilen halılara denilmektedir. Yoksulluk sebebi ile ortaya çıkan ve yama tekniği uygulanan halılar günümüzde birçok evde tercih edilmektedir.

Patchwork Halılar Nedir?

Geçmişte sıklıkla kullanılan halı ve kıyafetlerin yıpranması sonucu yama tekniği ile farklı bir kumaş ile yıpranan alanın kapatılmasına kırkyama denilmektedir. Günümüzde ise kırkyama anlayışını moda sektörü kullanmaya başlamış ve birçok kumaşın meydana gelmesi ile oluşturulan halılara Patchwork halılar denilmeye başlanmıştır. Şimdilerde modern tasarımlarda sıklıkla kullanılan Patchwork halılar, kilimler ve pikeler neredeyse her evde bulunmaktadır.

Patchwork Halıların Kullanımı

Patchwork halılar günümüzde yoksulluk anlamını yitirerek bir moda ürünü olmuştur. Bu sebep ile birçok evde ve iş yerinde Patchwork halılar tercih edilmektedir. Özellikle iş yerlerinde sürekli olarak toza ve kirliliğe maruz kalan patchwork halılar, yıpranmaya en müsait halı tipleridir. Aynı kumaşın farklı renkleri ve farklı desenlerinin birleştirilmesi ile ortaya çıkan bu halılar günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Patchwork halılar genellikle canlı ve farklı renklerden oluştuğu için kullanıldığı ortama sıcak bir hava katmaktadır. Patchwork halı kullananlar tarafından da sıklıkla önerilen bu halı türünün temizliği oldukça hassas olup özenerek temizlenmesi gerekmektedir.

Patchwork Halı Temizliği

Patchwork halıların temizliği oldukça önemli olup firma olarak özel makineler ile Patchwork halı temizliği yapmaktayız. Patchwork halıların dikim yerleri oldukça hassas olup özel temizleme şampuanları ve makineler ile halılarınızı temizliyoruz. Patchwork halılar birçok renkten oluştuğu için firma olarak öncelikle renk koruyucu kullanmaktayız. Halının yıkama işlemleri sırasında kendi rengini kaybetmemesi için büyük bir dikkat ve özen ile yıkama işlemini gerçekleştiriyoruz. İstanbul’da bulunan Patchwork halı yıkama firmamıza patchwork halılarınızı güven ile bırakabilirsiniz. Patchwork halılar yıkanırken birçok noktaya özen gösterilmesi gerekmektedir. Dokuları, renkleri ve hassaslığı ile bilinen patchwork halılar firmamızda hassas yıkama, durulama ve kurutma teknikleri uygulanmaktadır.

Patchwork Halı Yıkama İşlemleri

Patchwork halı yıkama işlemleri diğer halılara göre farklılık göstermektedir. Oldukça hassas olan patchwork halıları yıkama işlemimiz şu şekilde yapılmaktadır;

  • Patchwork halılarınızı evinizden teslim aldıktan sonra dokusuna ve rengine göre seçtiğimiz uygun şampuanlar ile yıkama işlemini gerçekleştiriyoruz.
  • Yıkama işlemi sırasında kullanılan şampuanlar ve diğer temizlik ürünleri organik olup, renk koruyucu özellikleri bulunmaktadır.
  • Patchwork halı temizliği sırasında kullanılan tüm malzemeler ve makineler hassas ayarlı olup patchwork halınıza zarar vermeden temizleme işlemini yapmaktadır.
  • Patchwork halınızı yıkadıktan sonra durulama ve kurutma işlemleri yapıyoruz. Durulama ve kurutma işlemleri de oldukça özenle ve dikkatle yapılan işlemlerdir. Nazikçe durulanan halılar, özel makineler ile kurutularak paketlenmektedir.
  • Paketlenen halınız görevlilerimiz tarafından adresinize teslim edilmektedir.

İstanbul’da Patchwork Halı Yıkama

İstanbul’da patchwork halı yıkaması yaptırmak isteyen kişiler firmamız ile iletişime geçebilir. Adresinizden teslim aldığınız halılarınıza adresinize teslim ediyor ve 7/24 çalışıyoruz. Özel günlerde, bayramlarda ve tatillerde yetişmesi gereken halılarınızı en hızlı ve güvenli şekilde yıkayarak adresinize teslim ediyoruz. Patchwork halıların temizliği oldukça önemli olup firmamız tarafından hijyenik alanlarda temizliği yapılmaktadır. Özel organik ürünler ve son teknoloji makineler kullanıyor ve doğaya zarar vermeden halılarınızı temizliyoruz. Patchwork halılarınızı güvenle temizletmek istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.