Uşak Halısı Yıkama

Özel uşak halısının yıkanması firmamız tarafından İstanbul’daki müşterilerimize sunduğumuz bir hizmettir. Uşak halısının hassas yapısı sebebi ile özel halı yıkama makineleri ve temizlik ürünleri ile yapılmaktadır. Halılar müşterilerimizin belirttiği adresten teslim alınmakta ve yıkama işleminden sonra adrese teslim edilmektedir. İstanbul’da bulunan firmamız müşterilerimize kaliteli bir hizmet sunarken; halılarını da garanti altına almaktadır.

Uşak Halısı Nedir?

Uşak halısı nedir; Uşak halısı 1400’lü yıllara ait olan Uşak halıları, vintage halılar olarak bilinmektedir. Bitkisel motiflerin yanı sıra o yıllara iz bırakan birçok geleneksel figür de Uşak halılarında kullanılmıştır. Uşak halılarının renklendirilmesinde organik boyalar kullanılmış olup el dokuması ile yapılmaktadır. Günümüzde ise fabrika çıkışlı olan Uşak halılarının üretimi vintage modası ile tekrar artış göstermiştir. Genellikle dikdörtgen ve kare şeklinde yapılan Uşak halılarında birçok renk ve motif kullanılmaktadır. Bitkisel motifler, hayvan motifleri ve birçok geometrik şeklin yer aldığı Uşak halıları günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır.

Uşak Halısının Tarihi

Uşak halısının tarihi on beşinci yüzyıla dayanmakta olup Osmanlılar, Selçuklular ve Frigyalılar tarafından kullanılmıştır. Uşak halıları bu uygarlıklar haricinde günümüze kadar birçok kez el değiştirmiş olup ticaret ile Avrupa ve Asya’nın birçok yerine gönderilmiştir. Özellikle Osmanlı döneminde Uşak halısının değeri artmış ve özel dokumacılar tarafından yapılmaya başlanmıştır. Uşak halıları Osmanlı döneminde çoğunlukla saraylarda yer almaktadır bu sebeple geleneksel motiflerin kullanımı da artış göstermiştir. Uşak halıları bir değer ve önem arz eden halılar olup Avrupa’da ve Türkiye’de birçok ülkede sergilenmektedir. 2000’li yıllara gelindiğinde ise uşak halılarına özel fabrikalar açılmıştır.

Uşak Halısı Yıkama İstanbul

Firmamız Uşak halılarının öneminin farkında olup bu halıların temizliğine önem vermektedir. Müşterilerimize sadece kaliteli hizmet sunmuyor aynı zamanda Uşak halısı gibi tarihi değere sahip halılarının da uzun ömürlü kullanılmasını sağlıyoruz. Uşak halısı yıkama işlemi firmamızda yapılmakta olup müşterilerimiz için titiz bir şekilde çalışıyoruz. Firmamızda Uşak halılarının yıkama işlemleri şu şekilde yapılmaktadır;

  • Uşak halılarınızı siparişinizin üzerine evinizden teslim alıyoruz. Evinizden teslim aldığımız Uşak halılarını firmamıza getirerek renk ve dokularına göre ayrıştırma işlemi yapıyoruz.
  • Ayırdığımız halıları tür, renk ve dokularına göre ayrı ayrı temizleme işlemleri yapıyoruz.
  • Firmamızda halılarınız yıkanırken özel şampuanlar ve halı bakım kremleri kullanılmaktadır.
  • Yıkama sırasında kullanılan fırça ve makineler halıların türüne göre ayarlanmakta olup halılara zarar vermemekte aksine halılarınıza iyi gelmektedir.
  • Yıkama işleminden sonra halılarınızı güneş ışığından korunacak şekilde kapalı alanlarda organik yöntemler ile kurutuyoruz.
  • Halılarınız kuruduktan sonra onlara parfüm uyguluyor ve paketliyoruz.
  • Temizlik işlemleri biten ve paketlenen Uşak halınızı adresinize teslim ediyoruz.

 

Uşak Halıları Hakkında

Uşak halıları yünden yapılan özel tasarım halılardır. Tarihi çok eskilere dayanan Uşak halıları oldukça dayanıklı olup düzenli temizlik ile de kullanım ömrünü arttırabilir. Uşak halılarının düğümleri oldukça sıkı ve güçlüdür bu da halının sağlamlığını etkilemektedir. Yıpranma payı en az olan ve uzun süre dayanan nadir halı türlerinden biri Uşak halılarıdır. Firma olarak Uşak halılarının ne kadar sağlam olduğunu biliyor ve buna uygun temizleme işlemleri yapıyoruz. Narin fırçalar ve temizlik ürünleri ile halılarınızı temizliyoruz.
Uşak halısı yıkama işlemimiz sırasında halınıza herhangi bir zarar gelir ise firma olarak bunu karşılıyor ve müşteri odaklı çalışıyoruz. 7/24 hizmet veren firmamız halılarınızı siparişiniz üzerine adresinizden alıp, adresinize teslim etmektedir. Uygun ödeme koşulları ve taksit seçenekleri ile kaliteli hizmet veren firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.